• 10 maja 2015
  • wyświetleń: 3034

Zawody "Sprawni jak mundurowi"

W środę, 29 kwietnia podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół "Silesia" odbyły się zawody sportowo-obronne dla szkół gimnazjalnych. Zawody "Sprawni jak mundurowi" zostały zorganizowane w ramach promocji nowego kierunku otwartego w szkole: technik informatyk służb mundurowych. Patronat nad zawodami objął Starosta Bielski i Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

W zmaganiach udział wzięło 5 reprezentacji gimnazjów z naszej gminy: GP 1, GP 2, GP 3, Gimnazjum Katolickie i Gimnazjum z Ligoty. Trzyosobowe drużyny brały udział w 5 konkurencjach: tor sprawnościowy (skłony z leżenia na plecach z piłką lekarską przy drabince, bieg po kopercie, przewrót w przód przez piłkę lekarską, przewrót w przód na trzech elementach skrzyni, przeskoki obunóż przez ławeczkę z piłką lekarską, bieg powrotny), pierwsza pomoc przedmedyczna, paintball (strzał do celu), rzut granatem, bieg (400 m dziewczęta, 800 m chłopcy).

Każdy zawodnik oraz opiekun drużyny otrzymał pamiątkowy "złoty" medal za udział w zawodach oraz koszulkę z logiem Zespołu Szkół "Silesia". Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Po podliczeniu punktów tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowały się dwie drużyny z takim samym dorobkiem punktowym: Gimnazjum Publiczne nr 3 oraz Gimnazjum Katolickie. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum z Ligoty mające w swoim składzie, jako jedyna szkoła, trzy zawodniczki. Dziewczęta otrzymały puchar Dyrektora Zespołu Szkół "Silesia". Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum Publicznego nr 1, która otrzymała puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 2 i otrzymało puchar Starosty Bielskiego. Indywidualnie został również wyróżniony najlepszy zawodnik: Śliwiński Tymoteusz z GP 2, który otrzymał puchar ufundowany przez posła Jacka Falfusa.

Zawody sportowo-obronne "Sprawni jak mundurowi" - 29.04.2015 · fot. Uczniowie technikum reklamy

Oprócz zawodów sportowo-obronnych odbyło się kilka wydarzeń związanych z ruszającą od września w Zespole Szkół "Silesia" klasą mundurową. Podczas uroczystości w Domu Kultury miała miejsce ewakuacja związana z zagrożeniem. Na boisku przed szkołą gimnazjaliści mogli oglądać lądujących precyzyjnie spadochroniarzy, a przed szkołą odbył się pokaz straży pożarnej, która wydobywała poszkodowanych z samochodu i udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych. Wszystko to obserwowały również przedszkolaki z pobliskiej placówki.

Składy drużyn: GP 2 (Przeżyło J., Śliwiński T., Gucwa D.), GP 3 (Szpek D., Borgieł J., Baiyer Ł.) GP 1 (Tyc K., Olearczyk K., Szwajca K.), GP Ligota (Bieńko K., Korczyk M., Stryczek M.), Gimnazjum Katolickie (Szary P., Szopa R., Pająk M).

Zawody odbyły się dzięki zaangażowaniu Pani Henryki Podkańskiej. Zawody przygotowali i prowadzili: Mariusz Maławy, Łukasz Podkański, Tomasz Zużałek oraz tegoroczny maturzysta Dawid Konopka.
Zdjęcia wykonali uczniowie technikum reklamy.