• 11 lutego 2019
  • wyświetleń: 3693

Srebrny medal Wojciecha Grądzkiego w Pucharze Europy kadetów!

W dniach 9-10 lutego we włoskiej Follonice rozegrano pierwszy w tym roku Puchar Europy kadetów. W zawodach wzięło udział 608 zawodniczek i zawodników z 28 państw, w tym dwoje reprezentantów Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice.

Srebrny medal Wojciecha Grądzkiego w Pucharze Europy kadetów !!!!

W pierwszym dniu zawodów zaprezentował się Olaf Loska (60 kg.) zwyciężając w pierwszej walce Włocha Manzziego, a następnie ulegając przez wazzari Francuzowi Moundandze i niestety musiał pożegnać się z turniejem.

W drugim dniu zawodów do walk przystąpili zawodnicy w cięższych kategoriach wagowych,a wśród nich nasz obecnie najlepszy zawodnik Wojciech Grądzki (73 kg.).

Wygrał wszystkie pięć eliminacyjnych pojedynków i awansował do finału gdzie minimalnie uległ Szwajcarowi Bonferroniemu i ostatecznie zdobył srebrny medal co jest jego największym osiągnięciem w karierze.

Warto dodać, że obaj nasi zawodnicy mają dużą szansę wystąpić w czerwcowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Warszawie.