• 16 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2781

Oskar Tyl tuż za podium Mistrzostw Polski Młodzików w judo

W sobotę i niedzielę w Poznaniu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo. Klub Sportowy Judo Czechowice-Dziedzice reprezentowało troje zawodników.

Oskar Tyl tuż za podium Mistrzostw Polski Młodzików .
Oskar Tyl tuż za podium Mistrzostw Polski Młodzików w judo · fot. Bogusław Tyl

Blisko podium, ostatecznie na 5. miejscu w kategorii wagowej do 46 kg, po trzech wygranych walkach i dwóch porażkach uplasował się Oskar Tyl. Pozostałej dwójce Wiktorii Rudy (52 kg) oraz Jakubowi Wiktorowi (66 kg) nie udało się przebrnąć przez walki eliminacyjne.

Były to ostatnie tegoroczne zawody w tym trudnym okresie. Warto jednak dodać, że zawodnicy Klubu
  • Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice w tym roku wywalczyli trzy medale Mistrzostw Polski:
  • Izabella Socha (57 kg) brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek,
  • Olaf Loska (66 kg) brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów, oraz bardzo dobre V miejsce Mistrzostw Polski Seniorów,
  • Ponadto na V miejscach w Mistrzostwach Polski Juniorek uplasowała się Martyna Mikołajczyk (63 kg) i wspomniany wcześniej O. Tyl.

źródło: KS Judo Czechowice-Dziedzice