• 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 1975

MRKS wygrywa z KS Unią w drugim meczu sparingowym

Na drugie spotkanie kontrolne podczas przygotowań do sezonu 2021/22, drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice udała się do Dąbrowy Górniczej, gdzie zmierzyła się z miejscową Unią - trzecią siłą IV ligi śląskiej, gr. I poprzednich rozgrywek.

MRKS wygrywa z KS Unią w drugim meczu sparingowym · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Po raz kolejny podopieczni Jarosława Kupisa wystąpili w bardzo licznym zestawieniu, a szczególnie udana w ich wykonaniu okazała się pierwsza część środowego test-meczu, w której goście zaaplikowali przeciwnikowi trzy gole, nie tracąc przy tym żadnego. Trafienia dwójki testowanych zawodników (16 min. i 34 min.), "przedzieliło" w tym czasie celne uderzenie Kamila Jonkisza (31 min.).

Po przerwie i wymianie niemal całej "jedenastki", czechowiczanie nie byli już tak skuteczni, ale zespół Unii rozmiary porażki nieznacznie zmniejszył tylko w 73. minucie przy udziale Wojciecha Padło, który próbując wyekspediować piłkę zaskoczył własnego bramkarza.

W następnym sparingu MRKS sprawdzi się na tle przyszłego - ligowego rywala, a zarazem tegorocznego beniaminka IV ligi śląskiej, gr. II, którym będzie zespół Czarnych Gorzyce. Dokładna godzina i miejsce tej potyczki potwierdzone zostaną w najbliższych kilkudziesięciu godzinach.

KS Unia Dąbrowa Górnicza - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:3 (0:3)

Bramki: 0:1 testowany zawodnik (16 min.), 0:2 Jonkisz (31 min.), 0:3 testowany zawodnik (34 min.), 1:3 Padło (73 min. - sam.)

MRKS: testowany bramkarz - Wandzel, Szędzielarz, testowany zawodnik 1 - Zajączkowski, testowany zawodnik 2, testowany zawodnik 3, testowany zawodnik 4, Przemyk, Jonkisz, testowany zawodnik 5 oraz Świerczek (Grajcarek) - Padło, Zarychta, Kania, Adamiec, Gołuch, Kubica, Kobiela, dwóch testowanych zawodników

Trener: Jarosław Kupis