czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1303

Diecezjalna Caritas przeprowadzi zbiórkę na rzecz powodzian

Za nami:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie Zachodniej. Przewodniczący KEP prosi o modlitwę błagalną za poszkodowanych oraz organizowanie zbiórek funduszy, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

Diecezjalna Caritas przeprowadzi zbiórkę na rzecz powodzian
Diecezjalna Caritas przeprowadzi zbiórkę na rzecz powodzian · fot. Chris Gallagher/Unsplash


Na apel przewodniczącego KEP i wiceprzewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zareagowała Caritas Polska. Kościelna organizacja charytatywna uruchomiła na cel tej pomocy charytatywny SMS. Wiadomości o treści ULEWY można wysyłać pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

Wpłaty można także kierować bezpośrednio na konto Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 - z dopiskiem ULEWY.

- W diecezji bielsko-żywieckiej akcję pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi zaplanowano na niedzielę, 1 sierpnia. Tego dnia w poszczególnych parafiach odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołami - informuje diecezja bielsko-żywiecka.

- Ostatnie dni przyniosły tragiczne powodzie na zachodzie Europy oraz także w niektórych regionach naszego kraju. Caritas Polska chciałaby przyjść z pomocą w duchu chrześcijańskiej solidarności tym, którzy ucierpieli w Polsce, w Holandii, w Niemczech, w Belgii - przypominając o tym, że kiedy my potrzebowaliśmy pomocy po wielkich powodziach w roku 1997, w roku 2005, nasi bracia z tych krajów nieśli nam pomoc bardzo efektywnie i bardzo hojnie - mówi Jarosław Bittel, zastępca dyrektora Caritas Polska.

mp / czecho.pl, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.